Hakkımızda - Meta LoL
Meta-LoL Hakkımızda

Hakkımızda

Meta-LoL Nedir?
Meta-LoL League of Legends ile ilgili verileri Riot Games’in API’ından alıp kendi algoritmasıyla birleştirerek kullanıcılara rehber ve oyun bilgisi içeriği hizmeti sunar.

Site içerisinde bir hata ile karşılaştığımda ne yapmalıyım?
info@metalol.com adresine mail atarak hata bildiriminde bulunabilirsiniz.

Meta-LoL Verilerini nereden alıyor?
Meta-LoL statik verilerini Riot Games’in kullanıcılarına sunduğu API’dan alır. Aldığı veriler Riot Games tarafından tüm kullanıcılara açık bir şekilde paylaşılmaktadır. İlgili verilerin tüm hakları League of Legends’ın yapımcı firması olan Riot Games’e aittir. Meta-LoL’ün Riot Games ile doğruran bir ilişkisi ya da bağlantısı yoktur. Meta-LoL yalnızca halka açık olarak paylaşılan verileri League of Legends API’dan kullanır. Rehberler ve detay notları tamamıyla Meta-LoL’e aittir.

Meta-LoL ne sıklıkla güncellenmektedir?
Meta-LoL meta’nın değiştiği her an günlük olarak güncellenmektedir.

Meta Şampiyonları Listesi nasıl hazırlanmaktadır?
Puanlama; profesyonel maçlarda ve sunucularda oynanan tüm dereceli karşılaşmalardaki kazanma, seçim ve yasaklanma yüzdeleri, ölüm, asist, katletme oranları, skora katkı ve altın kazanma miktarları baz alınarak yapılmıştır. Hesaplama sonucu her rolde en yüksek puana sahip olan 10’ar şampiyon listeye girmeye hak kazanmıştır.

Meta-LoL Rehberleri Nasıl Oluşturulmaktadır?
League of Legends Şampiyon rehberlerimiz, profesyonel maçlardaki tercihlere ve meta-lol algoritmasından gelen verilere dayanarak oluşturulmaktadır.

Oyuna dair kullanılan resimler ve statik bilgiler tamamıyla League of Legends yapımcısı Riot Games’e aittir. Geriye kalan rehberler, bloglar, meta şampiyonları listesi ve bazı resimler de tamamıyla Meta-LoL’e attir ve tüm haklar saklıdır.

META-LOL’ün Düzenlediği Aktiviteler:

META-LOL kuruluşundan itibaren kendisini yalnız bırakmayan takipçilerine teşekkür etme amacıyla her hafta facebook üzerinden düzenli olarak çekilişler düzenlemektedir. Bunun yanında özel günlerde takipçilerimizin mutluluğuna ortak olmak adına ekstra çekilişler de yapıyoruz.  Çekilişlere ek olarak yapmış olduğumuz bir başka aktivite ise yarışmalardır. Sormuş olduğumuz tüm sorulara doğru cevap veren takipçilerimizi elimizden geldiği ölçüde ödüllendirmeye çalışmaktayız.

META-LOL’ün Sunduğu Hizmetler:

Şampiyon Rehberleri: Oyundaki tüm şampiyonların metadaki tüm rollerini barındıran şampiyon rehberlerimizin yegane amacı League of Legends oyuncularına fikir bazlı destek olabilmektir. Bu rehberleri sizlere sunarken basitlik ilkesinden ödün vermemeye çalışıyoruz. Arzu ettiğiniz rehbere ulaşmanız için yalnızca 2 tık yeterli! Rehberlerimizin içerisinde oyunla ilgili tüm ana değişkenlerin nasıl tercih edilmesiyle ilgili sunumlar bulunmaktadır.  Rehberlerimiz; Riot Games’in oyunculara sunmuş olduğu API’dan alınan istatistiklere, profesyonel maçlardaki tercihlere, tarafımızdan yaratılmış olan algoritmanın bize sağlamış olduğu matematiksel verilere dayanarak oluşturulmaktadır.

Oyun Bilgisi: Oyundaki değişken ve sabit verilerin tamamına ulaşabileceğiniz bloglarımız internet sitemizin içerisinde asgari tıklamalarla ulaşabileceğiniz şekilde bulunmaktadır. İlgili verinin gerekli tüm bilgileri tarafımızdan sizler için toplanıp değerlendirilip zaman zaman analiz edilerek hizmetinize sunulmuştur. Oyun Bilgisi Şampiyonlar, Eşyalar, Rünler, Sihirdar Büyüleri ve Kabiliyetler olmak üzere 5 ana başlıkta toplanmıştır. Oyun Bilgisi içinde bulunan tüm veriler sizlerin gereksinimleri ve menfaatleri göz önünde bulundurularak teker teker analiz edilip elle hazırlanmıştır. Kolay erişilebilirlik ve basitlik ilkesinden bu sekmelerimizde de ödün vermediğimizi gönül rahatlığı ile ifade edebiliriz.

Meta Şampiyonları: Oluşumumuzun adını META-LOL koyup Meta şampiyonlarını listelemezsek ironik olurdu. Peki bu Meta Şampiyonlarını yaparken nelere dikkat ediyoruz:  Önce sizler için yaratmış olduğumuz özel algoritmaya istatiksel verileri giriyoruz ve ortaya çıkan listedeki şampiyonları yine sizler için sıralıyoruz. Ardından da her rolde ilk 5’e girmeyi başaran şampiyonu ayrıştırıp sizlerin hizmetine sunuyoruz. Puanlamayı da; profesyonel maçlarda ve sunucularda oynanan tüm dereceli karşılaşmalardaki kazanma, seçim ve yasaklanma yüzdeleri, ölüm, asist, katletme oranları, skora katkı ve altın kazanma miktarları baz alınarak yapıyoruz.

META-LOL’ün Başarı ve Referansları:


 

Kasım 2016: E-Tohum 2016 Finalisti Seçildik.

 

etohum-logo

 


 

Nisan 2017: Boğaziçi Üniversitesi E-founder Dijital Girişimcilik Yarışması Birincilik Ödülüne Layık Görüldük.

 

bogazici-logo

 


 

Nisan 2017: İtü Çekirdek Kuluçka Programına Katılma Hakkı Kazandık.

 

itu-cekirdek-logo

 


 

Mayıs 2017: Microsoft Bizspark Programına Kabul Edildik.

microsoft-bizspark