6.18 Yama Notları ve İncelemesi - Meta LoL
6.15 Yama Notları İncelemesi

6.18 Yama Notları ve İncelemesi

6.18 Yamasında “Neler oldu?”, “Neler değişti?”, “Bu değişiklikler hangi şampiyonu ve eşyayı nasıl etkileyecek?”, “Hangi şampiyona gelen değişiklik Güçlendirme(Buff) hangisi Zayıflatma(Nerf)?”, “Değişiklik oranları nelerdir?” Sorularına cevap vermeye çalıştık. Ayırca sen de fikir görüş ve düşüncelerini incelemenin altında yer alan facebook yorum kutusunda ifade ederek 6.18 yaması ile birlikte çıkacak olan Şampiyonlar Şampiyonu Zed Çekilişine katılabilirsin!


6.18 Yaması Şampiyon Değişiklikleri

Her yamada olduğu gibi bu yamada da yine en büyük ve önemli değişiklikler şampiyonlara uygulandı. Hangi şampiyona ne gibi değişiklik hangi oranda ne geldi ve ilgili şampiyonlar bu değişikliklerden ne kadar etkilendi diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz demektir. İşte değişiklik yapılan tüm şampiyonlar: Ashe, Aurelion Sol, Ekko, Gnar, Lissandra, Lulu, Lux, Miss Fortune, Nocturne, Rek’Sai, Ryze, Shen, Taliyah, Vladimir ve Yasuo


Ashe Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Ashe

Metanın göz bebeği nişancısı Ashe bu yamada da zayıflatmaya maruz kalıyor. W’nun bekleme süresindeki artış erken seviyelerde Ashe için sıkıntı yaratabilir.


Aurelion Sol Değişiklikleri

6.18 Değişiklikleri Aurelion Sol

Hata giderimleri önemli gibi gözükmese de var olan dezavantajların ortadan kaldırılması az olsa şampiyonu güçlendirmektedir.


Ekko Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Ekko

Yetenek Gücü/Tank Ekko zayıflatıldıktan sonra Saldırı Gücü/Tank Ekko oynanmaya başlamıştı. Şimdi Riot amca gözü Saldırı Gücü Ekko’ya dikti. Hayırlara vesile olması dileğiyle.


Gnar Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Gnar

Bir kaç yama önce daha yeni güçlendirilip metaya dahil ettirilen Gnar’ın son iki yama notunda yüzü hiç gülmedi. Umarız zayıflatmalar metadan düşürene kadar devam etmez.


Lissandra Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Gnar Lissandra

Can büyüme oranında bu denli bir zayıflatma Lissandra’yı çok fazla etkilemeyecektir ancak Lissandra oyuncularının canını sıkmaya yetecek gibi.


Lulu Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Lulu

Geçtiğimiz yamada ziyadesiyle bu değişikliğin geldiği ifade edilmişti ancak aktif edilmesiyle ilgili problem yaşandığı aşikar. Lulu oyuncularının geç de olsa gözü aydın olsun!


Lux Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Lux

Nadir de olsa metaya selam çakmadan geçmeyen Lux son güçlendirmeler ile zirveyi zorlayabilecek mi?


Miss Fortune Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Miss Fortune

Metayla flört etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen tutkulu nişancımız Miss Fortune bu güçlendirmelerden epey hoşnut kalacağa benziyor.


Nocturne Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Nocturne

Uzun zamandır piyasada çok görülmüyor ve oyun kazandırmakta epey güçlük çekiyordu. Bu güçlendirmenin Nocturne’e ne kadar fayda sağlayacağı büyük merak konusu.


Rek’Sai Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Rek'Sai

Önce Graves sonra Kindred ve şimdi de Rek’Sai. Riot amca Ormancı metasında zirveye oturmuş bu güzide şampiyonları istikrarlı bir şekilde zayıflatarak metadan düşürme konusunda fazlasıyla ısrarcı. Daha kaç nerf gerek seni metadan düşürmeye Rek’Sai?


Ryze Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Ryze

Lulu gibi Ryze da aktif hale getirilemeyen yama notu kurbanı olmuşa benziyor. Geç olsun güç olmasın diyip Ryze oyuncularına hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Shen Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Ryze

Orman meta şampiyonları kadar Yukarı Koridor meta şampiyonları da Riot Amca’dan çok çekti son zamanlarda. Zayıflatmalar çok büyük gözükmese de Shen oyuncularını epey üzeceğe benziyor. Bakalım 6.18’de Shen meta’da kalabilecek mi?


Taliyah Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Taliyah

Orman, Yukarı Koridor derken Orta Koridor meta şampiyonları da zayıflatmalardan nasibini alıyor.


Vladimir Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Vladimir

Meta şampiyonlarına uygulanan zayıflatmalardan bu kadar bahsetmişken Vlad ile karşılaşmamak gerçekten çok ilginç olurdu. Zira oyunu domine etmenin son zamanlardaki yegane tanımı olabilir kendisi. Zayıflatmaları gerekli görüyor Vlad oyuncularına üzülerek geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


Yasuo Değişiklikleri

6.18 Yama Değişiklikleri Yasuo

800k Yasuolar üzgün, Yasuo’dan nefret edenler sevinçli. Sizce Sihirdar Vadisinin mutluluk oranı arttı mı yoksa azaldı mı?


6.18 Yaması Eşya Değişiklikleri

Son yamada bir eşya değişikliği ile karşılaşmama şaşkınlığı yaşamıştık. Bu yamada da çok büyük değişiklikler yok ama yine de ufak dokunuşlar ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.


Donmuş Balyoz – Donmuş Balyoz Değişikliği

6.18 Yama Değişiklikleri Donmuş Balyoz

Donmuş Balyoz’un hasar potansiyeli düşürülürken tanklık potansiyeli arttırılmış.


Yadigâr Kalkan – Yadigar Kalkan Değişikliği

6.18 Yama Değişiklikleri Yadigar Kalkan

Riot Amca üç destek başlangıç eşyasının da eşit olmasıyla ilgili tutumunu bu yamada da hassasiyet ile sergilemiş.


6.18 Yaması Giderilen Hatalar

6.18 Yaması Giderilen Hatalar

Her yamada olduğu gibi bu yamada da ufak çaplı hata giderimleri mevcut.

Kaynak: League of Legends Türkiye


Şampiyonlar Şampiyonu Zed Çekiliş Detayları

  • Fikir görüş ve düşüncelerini incelemenin altında yer alan facebook yorum kutusunda ifade ederek çekilişe katılabilirsin.
  • Çekiliş yalnızca Şampiyonlar Şampiyonu Zed kostümünü içermektedir. Çekilişi kazanan talihliye ayrıca Zed şampiyonu verilmeyecektir.
  • Kazanan talihlinin Zed’e sahip olmaması durumunda azami 975 RP değerinde bir başka kostüm talep etme hakkı bulunmaktadır.
  • Riot Games kostüm kodlarını kaldırdığı için kazanan talihliye hediyesini oyun içerisinden arkadaş olarak ekledikten 24 saat sonra gönderebilmekteyiz. Talihli arkadaşlık süresi 24 saate ulaştıktan sonraki 48 saat içerisinde hediyesini temin edebilecektir.
  • Yama notlarıyla ilgisiz, alakasız ve agro içerik barındıran yorumlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
  • Çekiliş yalnızca Türkiye Sunucusu için geçerlidir.
  • Çekiliş 19 Eylül Pazartesi saat 23:59’da yapılacak ve azami 2 saat içerisinde video olarak Youtube Kanalımıza eklenecektir. Eklenen video aynı zamanda facebook sayfamızdan da paylaşılacaktır.
  • Kazanan talihli bize en geç 24 saat içerisinde facebook üzerinden mesaj veya info@meta-lol.com adresi üzerinden mail yolu ile ulaşmak zorundadır. Aksi taktirde hakkını kaybedecektir.
  • Meta-LoL çekilişler ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.