META-LOL Ailesinin Bir Ferdi Olmak İster Misiniz? - Meta LoL
META-LOL Ailesinin Bir Ferdi Olmak İster Misiniz?

META-LOL Ailesinin Bir Ferdi Olmak İster Misiniz?

Bir çoğunuzun da bildiği gibi META-LOL Kasım 2014’de bir kaç kafadar arkadaş tarafından kuruldu ve 6 aylık yoğun çalışma döneminden sonra Mayıs 2015’de aktif olarak hizmet vermeye başladı. Gün geçtikçe META-LOL’e olan ilgi ve alaka ile doğru orantılı olarak takipçi ve ziyaretçi sayımız da artış göstermeye başladı. Sitemize yeni gelen her ziyaretçi beraberinde vizyonunu da getirdiği için talepler önünü alınamaz hale geldi. Artan bu talepler kabul edilmesi zorunlu kılınan isteklere dönüştü. Bu durum da META-LOL Ailesi adına belirli ihtiyaçlar doğurdu. Meydana gelen ihtiyaçlardan ilki ve en önemlisi kesinlikle zamandı. Belirli bir noktaya kadar elimizden geldiğince zamanımızı efektif kullanmaya çalışarak durumu idare edebildik. Ancak ayda 1 milyon sayfanın görüntülendiğinde bir siteyi, bir elin parmaklarına bile ulaşmayacak kadar az kişi sayısıyla idare etmek olanaksız hale geldi. Bu durumun yaratmış olduğu aksaklıkların neler olduğunu aktif takipçilerimizin bir çoğu net olarak bilmekte. Zaman zaman haklı sitemlerini dile getirseler de bizden vazgeçmeyerek bize olan saygı, sevgi ve güvenlerini bir kez daha göstermiş bulunuyorlar. Biz de kazanmış olduğumuz bu güven, saygı ve sevgi üçlüsünü kırmak, bozmak ve suistimal etmek istemiyoruz. Tüm bu sebeplerden ötürü de Ailemizi genişletme ve aramızda yeni bireyler kazandırma kararı aldık. Eğer bu Ailenin bir ferdi olma fikri ilginizi çekiyorsa ve aşağıda belirtilen kriterlere sahipseniz lütfen başvurunuzu bize gönderin. Sizin ilginizi çekmiyor ancak konuyla ilgilenebilecek arkadaşlara sahipseniz onları bu durumdan haberdar ederek de bize fazlasıyla yardımcı olabilirsiniz.


Sizden Neler İstiyoruz?

Bu başlık altında bizim sizden istediklerimizden ziyade kendi benimsediklerimizden bahsetmek istiyoruz. Zira aynı ailenin fertleri olabilmek için aynı fikir ve görüşlerin benimsenmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bizim olmazsa olmazlarımız şu şekilde;

 • Disiplin, META-LOL Aile’sinin fertleri arasında benimsediği ilk kuraldır. Aile’nin fertleri çok büyük istisnalar dışında kendileri için tanımlanmış ya da kendilerine tanımladıkları işleri yerinde, zamanında ve hakkını vermiş bir şekilde yerine getirmekle yükümlüdür.
 • İstikrar, META-LOL Ailesinin fertleri arasında benimsediği ikinci kuraldır. Aile fertleri çok büyük istisnalar dışında kendileri için tanımlanmış ya da kendilerine tanımladıkları işleri yapma istikrarını sağlamakla yükümlüdürler. İstikrar, başarıya giden yolun vazgeçilmezlerindendir. Yapılan işin istikrarı sağlanmazsa kazanılabilecek tek başarı geçici popüleritedir. Zira META-LOL’ün yegane amacı oyun dünyasında kalıcı olabilmektir.
 • Saygı, META-LOL Ailesinin fertleri arasında benimsediği üçüncü kuraldır. Aile fertleri her ne şart altında olursa olsun birbirlerine ve META-LOL sıfatıyla iletişime geçtikleri diğer tüm insanlara karşı saygılı olmak zorundadır.
 • Sabır, META-LOL Ailesinin fertleri arasında benimsediği dördüncü kuraldır. Sabır, başarıya giden yolun mihenk taşlarından biridir. Ulaşmaya çalıştığımız noktaya erişebilmemiz için sarf etmemiz gereken çabanın ne kadar fazla olduğunu unutmamalıyız. Zira META-LOL, bu projeler topluluğunun yalnızca başlangıcıdır. Biz de bizimle beraber bu yolun sonuna kadar yürüme sabrını gösterecek fertleri aramızda görmek isteriz.
 • İnanç, META-LOL Ailesinin fertleri arasında benimsediği beşinci kuraldır. İnanmadığınız bir işe kendinizi vermenizin mümkün olmadığı kanaatindeyiz. Bizden biri olmak istiyorsanız bizlere ve bu işe ne kadar inandığınızı kendinize bir sorun. Cevabınız evetse lütfen hemen başvuru yapın. Şüpheleriniz var ise ve onları gidermek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.
 • Sorumluluk Bilinci, META-LOL Ailesinin fertleri arasında benimsediği altıncı kuraldır. Disiplin ve İstikrarı yerine getirebilmeniz için sorumluluk bilincine sahip olmanız gerekmektedir. Yerine getirilemeyen en ufak bir sorumluluk bile Ailemize zarar verecektir ki bu arzuladığımız son şeydir.
 • İstekli Olmak, META-LOL ailesinin benimsediği yedinci kuraldır. Bu kuralın yerine getirilmemesi durumu; ilk 6 kuralı, yerine getirilmiş dahi olsa çöpe atacaktır. Biz bu başvuruyu açarken kimseden diploma, sertifika vs istemiyoruz. Bizler hali hazırda bildiğimiz ve zaten uyguladığımız eylemleri hep birlikte yapabilmek için aramıza yeni bireyler kazandırmak istiyoruz. Aile fertlerinden herhangi birinin sahip olduğu bilgi ve tecrübe diğer bireylerle hali hazırda paylaşılmaktadır. Soru, siz başvuranların tüm bunlara erişmek isteyip istemediğidir. Eğer istiyorsanız gerisi çok kolay.
 • Tartışma Becerisine sahip olmak, META-LOL ailesinin benimsediği sekizinci ve son kuraldır. Aile fertlerinin proje geliştirirken en sık başvurduğu yöntem beyin fırtınasıdır. Bireyler fikir beyan etme konusunda sınırsız özgürlüğe sahiptir. Ancak bizim fikir beyanına yapmış olduğumuz tanım “neden”, “ne için”, “nasıl”, “nerede” ve “ne zaman” sorularına cevap verebilecek olma şartını içinde barındırmaktadır. “…çünkü ben böyle istiyorum”, “…canım öyle istiyor”, “…çünkü bence bu şekilde olmalı” ve bunun gibi temellere dayanan fikirler kesinlikle ve kesinlikle tartışmalarda yer alamaz. Bununla birlikte, aile bireyleri arasında yapılan fikir alışverişlerinde bireylerin sahip olduğu deneyim, birikim, tecrübe, zeka ve bilgiler göz önünde bulundurulur. Bireylerin birbirlerinin uzmanlık alanına olan güvenleri tam olmalıdır. Uzmanlığı konusunda fikir danışılan birey, görüşlerini dile getirirken diğerlerinden gelen “neden”, “ne için”, “nasıl”, “nerede” ve “ne zaman” sorularına cevap vermesi gerektiğini unutmamalıdır.

Hangi Alanlarda Katkıya İhtiyacımız Var?

Sosyal Medya

Bildiğiniz üzere sosyal mecralarda aktif varlığımızı sürdürmekteyiz. En aktif olarak kullandığımız mecralar ise facebook ve youtube. Mevcutta bir twitter hesabımız da bulunmakta ancak ona gerekli zamanı ayıramamaktayız.


FACEBOOK

Yaklaşık 35.000 takipçiye hizmet veren Facebook sayfamızda sitemizde yapmış olduğumuz güncellemeler, League of Legends’a dair önemli haberler ve güzel hareketlerin bulunduğu eğlenceli videolar paylaşılmaktadır. Bunun yanında Facebook üzerinden güzel ve kaliteli bir kitle oluşturma çabasındayız. Oluşturmaya çalıştığımız kitlenin kalitesini arttırmak için de bazı kuralları benimsemiş bulunmaktayız. Aynı zamanda da kullanıcılarımızla irtibata geçmek için en yaygın kullandığımız araç yine Facebook’tur. Paylaşım, kitle moderasyonu ve iletişim konularında bize yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.


YOUTUBE

Youtube’u facebook kadar aktif kullandığımız kesinlikle söylenemez. Youtube üzerinden yalnızca yapmış olduğumuz çekilişlerin sonuçlarını paylaşmaktayız. Bunun yanı sıra çok büyük güncellemeler gelmesi durumunda talep olursa bilgilendirme videoları da çekiyoruz. Youtube’da yapılabileceklerin aslında hiçbir sınırı yok. Başlı başına bir proje olarak bile adlandırılabilir. META-LOL youtube sayfasında kendi özgün videolarınızı paylaşabilirsiniz. Bu videoların içeriği tamamıyla sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse ve video işine merakınız varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.


TWITCH

Twitch.tv bir dönem aktif olarak kullandığımız ve olumlu tepkiler almamıza rağmen gerekli zamanı ayıramadığımız için devamlılığı sağlayamadığımız bir platformdu. META-LOL adı altında canlı yayın yapıp binlerce kişiyle buluşmak istiyorsanız ve bizim sahip olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.


TWITTER

Bildiğiniz ve daha önceden bahsettiğimiz gibi Twitter’ı uzun zamandır aktif bir şekilde kullanmamaktayız. Zamanımızı yetiştiremediğimiz için kullanamadığımız twitter hesabımızı aktif hale getirmeyi düşünmekteyiz. Facebook’ta olduğu gibi güncelleme ve eğlenceli fotoğraf/video paylaşımı amaçlarına hizmet edebilmesi için Twitter yönetimini üstlenecek aile fertlerine ihtiyaç duymaktayız. Yine sizlerin hayal gücüyle sınırlı olan paylaşımlar genişletilebilir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse ve Twitter’a ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.


INSTAGRAM

Instagram günümüzün önemli sosyal ağlarından biri. Ancak yine zaman problemi sebebiyle varlığımızı sürdüremediğimiz bir mecra. Henüz hali hazırda bir Instagram hesabımız bulunmamakta ancak bu kaliteli ağda da yer almamız gerektiğini düşünmekteyiz. Yapılacak paylaşımlar diğer sosyal ağlarda yapılanlara benzer şekilde olup yine sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse ve Instagram’a ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.


Google +

Google + ülkemizde çok yaygın olmasa da dünya çapında önemli bir yer tutuyor. Instagram gibi onu da aktifleştirmek için yeterli zamanı oluşturabilmiş değiliz. Yapılacak paylaşımlar diğer sosyal ağlarda yapılanlara benzer şekilde olup yine sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Yukarıda belirtilmiş olan kriterler sizin için de geçerliyse ve Google +’a ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldunuz.


PINTEREST

Varlığımızı sürdüremediğimiz bir başka ağ da Pinterestdir. Yukarıda belirtilmiş olan kriterler sizin için de geçerliyse ve Pinterest’e ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldunuz.


LInkdIn

Sosyal ağların en business olanı hiç şüphesiz LinkdIn’dir. Projeye profesyonel yaklaşımımızı tüm dünyaya yansıtmak amacıyla bu önemli ağda da varlığımızı sürdürmemiz gerektiği kanaatindeyiz. Yukarıda belirtilmiş olan kriterler sizin için de geçerliyse ve LinkedIn’e ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldunuz.


VINE

Son zamanların popüler sosyal ağlarından olan Vine’a da önem verme taraftarıyız. Yukarıda belirtilmiş olan kriterler sizin için de geçerliyse ve Vine’a ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldunuz.


SNAPCHAT

Snapchat de Vine gibi önem verilmesi gereken bir sosyal ağdır. Ancak zaman problemlerine takılmaktadır. Yukarıda belirtilmiş olan kriterler sizin için de geçerliyse ve Snapchat’e ilginiz varsa lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldunuz.


Diğer Sosyal Ağlar

Bizim aklımıza gelmeyen ancak sizler tarafından önemli olduğu düşünülen sosyal ağlar var ise ve bu alanlarda bize katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen başvuru yapmaktan çekinmeyin.


İçerik Oluşturma

İçerik oluşturma deyince akla gelebileceklerin hiçbir sınırı olmadığını biliyoruz. Bu başlığa bu ismi vermemizin yegane sebebi de budur. Biz aklımıza gelen başlıca içeriklerden bahsedelim. Siz her zaman ki gibi ekstraları aklınıza getirip başvuru yapmaktan çekinmeyin.


Blog

SEO’ya uygun bir şekilde, düzgün Türkçe ile, özgün yazılar yazabiliyorsanız ve bunlar League of Legends ile ilgiliyse doğru adrestesiniz demektir. Her ne kadar okuma fiiliyle arası kötü olan bir toplum olsak da yazacağımız faydalı/eğlenceli bloglar ile fethedeceğimiz gönülleri kolay kolay kaybetmeyeceğimizi de çok iyi biliyoruz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse ve kağıt kalem ile aranız iyiyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Test

Test, sistemimize yeni eklediğimiz taze bir eklentidir. Amacımız oyun oynamayı seven binlerce insanın ziyaret ettiği bu internet sitesinde insanları biraz olsun eğlendirebilmektir. Ucundan kıyısından League of Legends ile ilgili olan tüm test, anket, yarışma ve özgün içeriklerinizi bu sekme altında toplamak istiyoruz. “İşte tam benim yaratacağım içerikler bunlar!” diyorsanız doğru adrestesiniz. Yukarıda belirttiğimiz kriterler sizler için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Rehber Oluşturma

Rehber oluşturma bizim META-LOL’de yaptığımız ilk ve en öncelikli iştir. Bu konuda hali hazırda bir “rehber oluşturma formu”muz bulunmaktadır. Ancak biz bunu yapan bireylerin bizlerden olması taraftarıyız. Bu rolü üstlenecek aile ferdimiz mevcuttaki rehberleri güncelleme/değiştirme yetkisine de sahip olacaktır. “Teorycraft benim işim, ben bunun için yaratıldım.” diyorsanız ve oyun metasına gerçekten hakimseniz bu yeteneğinizi konuşturabileceğiniz yegane adrestesiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizler için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Oyun Bilgisi Uzmanlığı

Oyun Bilgisi sekmesinde toplamış olduğumuz Şampiyon, Eşya, Sihirdar Büyüsü, Rün ve Kabiliyetlere oyuncuların edinmesi gerektiğini düşündüğünüz ekstra bilgileri ekleyebilirsiniz. Örneğin eşyalar için yapmış olduğumuz Maliyet Analizlerini inceleyebilir ve yapabileceğiniz eklentiler ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Bu tarzda eklemeler ve düzenlemeler yapmaktan hoşlanıyorsanız ve yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizler için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Analiz

League of Legends her ne kadar refleks bazlı bir oyun gibi gözükse de içinde çok büyük matematik denklemlerinin döndüğü bir oyundur. Dönen denklemleri konuşturmak, onları istatistiğe dönüştürmek ve tüm bunlar üzerine yorum getirmek gibi yetilere sahipseniz yine en doğru adrestesiniz. Yukarıda belirttiğimiz kriterler sizler için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Haber

Hepimizin bildiği gibi e-spor her geçen gün daha da büyüyor. League of Legends da bu büyümenin en büyük destekçilerinden biri. Bu denli hızla büyüyen ve gelişen e-spor dünyasında da her geçen gün farklı gelişmeler yaşanmakta. Bu gelişmeleri takip ediyor ve diğer insanlara duyurmak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Diğer Tüm İçerikler

Bizim aklımıza gelmeyen ancak kesinlikle bu da olmalı dediğiniz bir içerik türü varsa ve bu içeriği ailemize kazandırabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen başvuru formunu doldurmaktan çekinmeyiniz. Fikirleriniz ve görüşleriniz bizim için altın değerindedir.


Programcılık/Yazılımcılık

Program ve yazılım elektronik girişimlerin vazgeçilmezidir. Var olan programları en etkili biçimde kullanıp kullanıcıya en güzel değerleri sunmak bizim yegane amacımızdır. Bu bağlamda da işimize yarayabileğini düşündüğünüz ve hakim olduğunuz tüm program/yazılımlar bizim tarafımızdan kabul görecektir. Bizlerin aklına gelen ve hali hazırda kullandığımız başlıca program ve yazılımları biz yazalım yine gerisi sizin hayal gücünüz, bilginiz ve birikiminize kalsın.


Front End (HTML/CSS/JavaScrIpt)

Bir web sitesinde ne kadar kıymetli paylaşımlar yaparsanız yapın, onu güzel bir şekilde kullanıcıya sunamıyorsanız  yaptığınız işin hiçbir kıymeti yoktur. Güzelliği sağlayacak olan da hiç şüphesiz önyüz yazılımlarıdır. Biz META-LOL’de genel olarak html, css ve javascript kullanmaktayız. Bu diller konusunda sahip olduğunuz bir hakimiyet varsa ve ailemizin bir ferdi olup META-LOL’ü daha yukarıya taşımak istiyorsanız kapımız sizlere ardına kadar açık. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurunuz.


Back End (PHP)

Biz META-LOL’ü wordpress üzerinden kullanmaktayız. Ancak sizlerin de bildiği gibi wp eklentileri her zaman için yeterli olamayabiliyor. Bu gibi durumlarda başvurduğumuz dil de wp ile uyumlu olan PHP oluyor. PHP ile aranız iyiyse ve bu projeyi bizimle birlikte en yukarılara taşımak istiyorsanız aynı zamanda da bizim benimsediğimiz kriterleri benimsediyseniz lütfen başvuru yapıp Ailemizin bir ferdi olun.


Database (MySql)

META-LOL verilerini mysql’de depolamaktadır. MySql ile aranız iyiyse ve bu projeyi bizimle birlikte en yukarılara taşımak istiyorsanız aynı zamanda da bizim benimsediğimiz kriterleri benimsediyseniz lütfen başvuru yapıp Ailemizin bir ferdi olun.


Görsel/Grafik Tasarım (Photoshop/Illustrator vs)

Önyüz dillerinde de bahsettiğimiz gibi sizin kullanıcıya ne verdiğinizden çok nasıl ve ne şekilde verdiğiniz önemlidir. Ön yüz yazılımcılarının tasarım yapması beklenmez. Bir projeyi en etkili ve doğru şekilde icra edebilmenin yolu da herkesin en iyi bildiği işi en iyi şekilde yapabilmesinden geçer. Bir grafik tasarımcının bize katacağı değerin sınırı olmadığı düşüncesindeyiz. Web sitenin tasarımından tutun sosyal mecralarda yapmış olduğumuz paylaşımlarda kullandığımız görsellere kadar her türlü tasarımızı META-LOL’de sergileyebilirsiniz. Görsel tasarımlarım güveniyorsanız ve yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizler için de geçerliyse lütfen başvuru formunu doldurarak Ailemizin bir ferdi olun.


VIDEO EDIT (After Effect/Adobe PremIere Pro/Sony Vegas vs)

Gelişen teknoloji ile birlikte trendler de değişiklik göstermekte. Okuma kültürü milletimiz tarafından çok fazla benimsenememiş olsa da izleme konusunda oldukça başarılıyız. Ülkemizde bu bağlamda çok kaliteli işler çıkartan insanlar mevcut. Eğer siz de günü gelince onlardan biri olabileceğinizi düşünüyor ve bu hayalinizi de bizimle gerçekleştirmek istiyorsanız Ailemize şimdiden hoş geldiniz. Yukarıda belirttiğimiz kriterler sizler için de geçerliyse başvuru formunu doldurmaktan çekinmeyiniz.


Başvuru Formu

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler sizin için de geçerliyse ve ihtiyaç duyduğumuz alanlardan birinde bilgi, birikiminiz mevcut ise aşıdaki soruların tamamını eksiksiz bir şekilde doldurup info@meta-lol.com adresine mail yollayıp META-LOL ailesinin bir ferdi olun!

 • Adınız:
 • Soyadınız:
 • Doğum Tarihiniz:
 • Yaşadığınız Şehir:
 • E-posta Adresiniz:
 • Telefon Numaranız:
 • Skype Adresiniz:
 • Facebook Adresiniz:
 • Bize Biraz Kendinizden Bahsedebilir Misiniz?
 • META-LOL Ailesine Hangi Alandaki Hünerlerinizi Sergilemek İçin Katılmak İstiyorsunuz?
 • Bu Alanda Daha Önce Ne Gibi Tecrübeler Edindiniz Kısaca Anlatabilir Misiniz?
 • Bu Alanda (Varsa) Kullanmış Olduğunuz Programlar/Yazılımlar Nelerdir?
 • Bu Alanda Ne Kadar Süredir Uğraş Veriyorsunuz?
 • Bu Alanda Daha Önce Çalıştığınız Kişi, Kurum/Kuruluşlar Mevcut Mu?
 • Eğer Mevcutsa Neden Devam Ettirmediniz?
 • Bu Alanda META-LOL’e Ne Gibi Katlılarda Bulunabileceğinizi Düşünüyorsunuz?
 • Sizi Neden Ailemizin Bir Ferdi Olarak Benimsemeliyiz?
 • META-LOL Ailesinin Bir Ferdi Olmaya ve Yaptığınız İşi Sürdürmeye Ne Süreyle Devam Edebilirsiniz?
 • META-LOL Ailesinden Ne Gibi Beklentileriniz Var?
 • Eklemek İstediğiniz Herhangi Bir Şey Var Mı?

Not: Sorulara tam ve eksiksiz cevap vermeye özen göstermemiş maillere geri dönüş yapılmayacaktır.