Akıncı Palası - Rün Feryadı - Meta LoL
Akıncı Palası - Rün Feryadı

League Of Legends Akıncı Palası – Rün Feryadı

Akıncı Palası – Rün Feryadı

Toplam Fiyatı: 2625

Birleştirme Fiyatı: (340)

+60 Yetenek Gücü
+%7 Hareket Hızı
Canavarlara karşı +%10 Can Çalma
Ormanda +%180 Taban Mana Yenilenmesi

ÖZEL Pasif – Feryat: Hareket etmek veya büyü kullanmak yük biriktirir. 100 yük biriktiğinde; isabet eden bir sonraki hasar verici büyü, tüm yükleri harcayarak en fazla 4 hedefe 60 (+Yetenek Gücü değerinin %10 kadarı) ilave büyü hasarı verir.

Bu etki Büyük Canavarlara %250 hasar verir. Bu etkiyi bir Büyük Canavara isabet ettirdiğinde eksik Mana miktarının %18 kadarı yenilenir.

ÖZEL Pasif – Diş / Tırnak: Normal saldırılar, canavarlara 25 ilave hasar verir. Bir canavara hasar verdiğinde 5 saniye içinde 30 Can çalarsın. Büyük Canavar öldürmek +50 ilave deneyim kazandırır.

Pasif – Cüretli Çarp: Çarp rakip şampiyonlar üzerinde kullanılabilir, hedef alınan şampiyon 4 saniyeliğine işaretlenir. İşaretli şampiyonlara isabet halinde ilave gerçek hasar(3 saniyede 54+6x seviye) verilir, hedef açığa çıkar ve onu işaretleyene %20 daha az hasar verir.

Maliyet Analizi:

60 Yetenek Gücü = 1.305 Altın
%7 Hareket Hızı = 276,50 Altın

Toplam Değer = 1.581,50 Altın
Eşyanın Fiyatı = 2.625 Altın

Akıncı Palası - Rün Feryadı Akıncı Palası – Rün Feryadı‘nın maliyetini karşılaması için pasiflerinin toplamda 1.043 Altın değerinde olması gerekmektedir.

Verim: %60,25 + Pasifler


Detaylar:

 • 1 adet Orman Eşyası ile sınırlıdır. Birden fazla Orman Eşyası satın alınamaz.
 • Akıncı Palası - Rün Feryadı Akıncı Palası – Rün Feryadı‘nı satın alabilmek için sihirdar büyüsü olarak Çarp Çarp tercih edilmiş olmalıdır. Aksi taktirde Akıncı Palası - Rün Feryadı Akıncı Palası – Rün Feryadı satın alınamaz.
 • Katledilen büyük canavarın seviyesi şampiyonunuzdan yüksek ise; her bir seviye farkı için ilave 30 deneyim kazandırır.
 • Rakip takımda ani yüksek hasar verebilen ve/veya görünmez olabilen şampiyonlar(Örn: Akali) olduğu taktirde kullanılması önerilir.
 • Cüretli Çarp’ın verdiği hasar şampiyonun seviyesine göre değişkenlik göstermektedir. Taban hasarı 3 saniye için 60 olan Cüretli Çarp’ın hasarı kazanılan her 1 seviye için 6 artar.
 • Cüretli Çarp ile rakibinize en fazla 378 gerçek hasar verebilirsiniz.
 • Ormancı(Jungler) rolündeki Yetenek Gücünden faydalanan şampiyonlar tarafından tercih edilmesi önerilir.
 • Rün Feryadı Efsununun ve Luden'in Feryadı Luden’in Feryadı‘nın Feryat pasifleri aynı pasiflerdir ve birleşmezler. Bu sebepten ötürü iki eşyanın birlikte tercih edilmemesi tavsiye edilir.
 • Her bir yetenek kullanımı 10, katedilen her 100 birim mesafe 5 Feryat Yükü biriktirir. 100 yüke ulaşıldıktan sonraki ilk hasar veren yetenek rakip birimlere ilave büyü hasarı verir.
 • Eşyaya sahip olan şampiyon, yük biriktirme şartlarından biri olan mesafe katetme eylemini yürüyerek gerçekleştirmek zorunda değildir. Sıçra Sıçra gibi Sihirdar Büyüleri ve  Tristana – Patlayıcı Yük Patlayıcı Yük gibi şampiyon yetenekleri ile mesafe kat etmek de yük biriktirir.
 • Feryat pasifinin verdiği büyü hasarı büyü etkilerini tetikler. Yani Rylai'nin Kristal Asası Rylai’nin Kristal Asası‘nın yavaşlatma etkisi, Hextech Silahkılıç Hextech Silahkılıç‘ın can çalma etkisi gibi etkilerden faydalanabilir.
 • Feryat pasifinin verdiği hasar şampiyonların yeteneklerinden doğabilecek olan özel etkileri tetiklemez. (Örneğin; Brand Alev Alev [Pasif])
 • Büyü etkili otomatik saldırılar Feryat pasifini tetikleyebilir. (Örn: Twisted Fate – Bir Kart Seç Bir Kart Seç [W])
 • 6.1 yaması ile birlikte League of Legends’tan kaldırılan Rünbıçak Efsunu yerine oyuna dahil edilmiştir.

Eşyanın Yapımında Kullanılan Eşyalar:


Benzer Eşyalar:


Akıncı Palası - Rün Feryadı Akıncı Palası – Rün Feryadı hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yoruma yazmayı unutmayınız!