Kara Balta - Meta LoL
Kara Balta

League Of Legends Kara Balta

Kara Balta

Toplam Fiyatı: 3000

Birleştirme Fiyatı: (950)

+400 Can
+40 Saldırı Gücü
Bekleme Süresinde %20 Azalma

ÖZEL Pasif: Bir rakip şampiyona fiziksel hasar vermek, o şampiyonu Biçerek Zırh değerini 6 saniyeliğine %4 azaltır (bu etki en fazla 6 defa ve %24 olana kadar birikebilir).

ÖZEL Pasif – Savaş Galeyanı: Fiziksel hasar vermek 2 saniyeliğine 20 hareket hızı kazandırır. Biçilen rakip şampiyonların katledilmesine asist yapıldığında veya herhangi bir birim katledildiğinde bu etki 2 saniyeliğine 60 hareket hızına çıkar. Bu Hareket Hızı avantajı menzilli şampiyonlar için yarıya düşer.

Maliyet Analizi :

300 Can = 798 Altın
50 Saldırı Gücü = 1.750 Altın
Bekleme Süresinde %20 Azalma = 600 Altın
Toplam Değer = 3.148 Altın
Eşyanın Fiyatı = 3.500 Altın

Kara Balta maliyetini karşılayabilmesi için pasifinin 352 Altın kazandırması gerekmektedir

Verim: %89.94 + Pasifler

Detaylar :

  • Rakibin zırh değerini düşürmek için yalnızca otomatik saldırı yapmanız gerekmez. Şampiyon yeteneklerinin uyguladığı her bir hasar da rakibin zırhının düşürülmesini sağlar. (Örneğin Garen, Yargı [E] ile kendi etrafında dönerken düşmanına verdiği her bir hasar zırhının %5 düşmesine sebep olacaktır.)
  • Vuruş etkili yetenekler ekstradan yük biriktiremez.
  • Kara Balta’nın zırh düşürme özelliği yalnızca şampiyonlar üzerinde çalışır. (Kulelerde, inhibitörlerde, minyon ve canavarlarda çalışmaz.)
  • Zamanla verilen fiziksel hasarlar ekstra yük biriktirir. (Talon – Noxus Diplomasisi[Q])
  • Fiziksel hasar veren şampiyon petleri rakibin zırhını düşürebilir.
  • Zırh düşürme uygulaması hasar verildikten sonra olur. Yani verilen ilk hasar Zırh Delme’den faydalanılamaz. Eşyadan azami şekilde faydalanabilen ilk saldırı 7. olandır.
  • Birden fazla Kara Balta‘ya sahip olmak azami etkiyi artırmasa da verilen her bir hasar 2 kez zırh delme işlemi uygular. (Yine en fazla %30 zırh delinebilir.)