Zhonya'nın Kumsaati - Meta LoL
Zhonya'nın Kumsaati

League Of Legends Zhonya’nın Kumsaati

Zhonya’nın Kumsaati

Toplam Fiyatı: 2900

Birleştirme Fiyatı: (800)

+70 Yetenek Gücü
+45 Zırh
Bekleme Süresinde %10 Azalma

ÖZEL Aktif – Zamanı Durdur: Şampiyon 2.5 saniyeliğine zarar görmez ve hedef alınamaz hale gelir; ama bu süre boyunca hareket edemez, saldıramaz, büyü yapamaz veya eşya kullanamaz (120 saniye bekleme süresi).

Maliyet Analizi :

70 Yetenek Gücü = 1.523 Altın
45 Zırh = 900 Altın
Bekleme Süresinde %10 Azalma = 300 Altın
Toplam Değer = 2.723 Altın
Eşyanın Fiyatı = 2.900 Altın

Zhonya’nın Kumsaati maliyetini karşılayabilmesi için aktifinin 177 Altın değerinde olması gerekmektedir.

Verim: %93,90 + Aktif

Detaylar :

  • Yetenek Gücü Taşıyıcılarının vazgeçilmez eşyalarından biridir. Aktifinin kullanımı esnasında bekleme süreleriniz dolmaya devam eder, takım arkadaşlarınız yardıma gelebilir ve size saldırmakta olan kule varsa hedefinden çıkarsınız.
  • Zhonya’nın Kumsaati‘nin aktifini kullanmış bir şampiyon odaklanma(channeling) etkisi ile çalışmayan yeteneklerini sürdürebilir. (Morgana – Ruh Prangası [R] kullandıktan sonra Zhonya’nın Kumsaati‘ne basarsa, Zhonya’nın Kumsaati süresinde de yakınındaki rakip şampiyonları sersemletebilir.)
  • Aktifin kullanımı süresince şampiyonlar petlerini kontrol edebilir.
  • Odaklanma(channeling) etkisi ile icra edilen şampiyon yetenekleri esnasında Zhonya’nın Kumsaati kullanımı yeteneğin yarıda kalmasına veye bozulmasına sebep olur. (Malzahar – Ölümün Pençesi [R] yeteneğini kullanırken Zhonya’nın Kumsaati‘ne basması yeteneğin yarıda kalmasına sebep olcaktır.)